Сенс та події свята Благовіщення
Сенс та події свята Благовіщення
Пресвята Богородиця до 14 років виховувалася при храмі, а потім мусила вийти заміж, оскільки батьки її на той час уже померли. Однак Марія дала Богові обітницю залишитися назавжди Дівою. Тому священики заручили її з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосифом, щоб він піклувався про неї й охороняв її дівоцтво.
Благовіщення - традиції, що не можна робити / фото ua.depositphotos.com
Благовіщення - традиції, що не можна робити / фото ua.depositphotos.com
У день Благовіщення Діва Марія читала Священне Писання, коли їй з’явився архангел Гавриїл і сказав: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Тим самим він повідомив, що саме вона стане Матір’ю Божого Сина.
Здивована Марія запитала ангела, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. На що архангел Гавриїл зазначив: "Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!". Збагнувши волю Божу, Пресвята Діва відповіла: "Я раба Господня, нехай буде мені згідно з словом твоїм".
Попри те, що в цей час триває багатоденний Великий піст, церковний устав дозволяє у день Благовіщення поласувати стравами з риби та морепродуктів.
Загалом свято Благовіщення потрібно провести в гарному настрої, з радістю і вдячністю, з сім’єю та друзями. Цього дня не варто сперечатися, лихословити, обманювати, сердитися і дратуватися, а також займатися важкою роботою.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/koli-blagovishchennya-2021-data-istoriya-tradiciji-shcho-ne-mozhna-robiti-11369098.html